Lista aktualności Lista aktualności

Las Przyjaźni "Solidarni z Ukrainą"

9 kwietnia 2022 roku z inicjatywy Nadleśnictwa Srokowo oraz Centrum Wolontariatu w Kętrzynie na terenie OEH-P "Wilczy Szaniec" Nadleśnictwa Srokowo odbyła się akcja "Las Przyjaźni" pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".

W wydarzeniu wzięło udział 346 osób, które łącznie posadziły 4000 sadzonek dębu. Uczestnikami tegorocznej akcji byli uczniowie okolicznych szkół wraz z rodzicami,  seniorzy oraz młodzież z Ukrainy, Litwy i Czech.
Akcja odbyła się w miejscu szczególnym, które odegrało olbrzymią rolę w historii Świata. Dzisiaj nie możemy pozwolić na to, aby tragiczna historia świata się powtórzyła i to właśnie w Gierłoży, poprzez swój udział, każdy mógł wyrazić swój sprzeciw wobec tego co dzieję się w Ukrainie. Posadzone drzewa, przetrwają długie lata i będą świadkami walki o wolność i niepodległość wszystkich ludzi.
To piękna inicjatywa, łącząca pokolenia i różne narody, a hasła WOLNOŚĆ I POKÓJ, szczególnie dzisiaj maja ogromny wydźwięk i są dla wszystkich zrozumiałe, pomimo różnic językowych.
Na zakończenie Nadleśnictwo Srokowo zaprosiło wszystkich na mały poczęstunek oraz ognisko. Dodatkowo można było spróbować specjałów kuchni Czeskiej. Dzięki uprzejmości Jarosława Sztabińskiego każdy z uczestników, mógł przejechać się jego Sztabowozami. Wszyscy chętni, dodatkowo mogli zwiedzić Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo w towarzystwie Specjalisty ds. promocji turystyki i edukacji historyczno-przyrodniczej Wojciecha Kozioła.