Lista aktualności Lista aktualności

Wilczy Szaniec jedną z największych atrakcji wschodniej Europy

Wśród 25 najatrakcyjniejszych miejsc do zwiedzenia w Europie Wschodnie w 2017 r. dziennik The Telegraph wymienia Wilczy Szaniec

    Wśród 25 najatrakcyjniejszych miejsc do zwiedzenia w Europie Wschodnie w 2017 r. dziennik The Telegraph wymienia Wilczy Szaniec Byłą Wojenną Kwaterą Hitlera w Gierłoży. Potwierdzają to dane o frekwencji turystów odwiedzających Wilczy Szaniec. W minionym sezonie turystycznym obiekt odwiedziło blisko 300 tys. turystów, średnio 2 tys. dziennie. Wśród odwiedzających ponad 20 % stanowią obcokrajowcy. Nie spodziewaliśmy się tak olbrzymiego zainteresowania tym obiektem i chyba powoli staje się on główną atrakcją naszego regionu – mówi Zenon Piotrowicz nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo.  

    Sezon turystyczny dla pracowników nadleśnictwa rozpoczął się 4 kwietnia br. w dniu odzyskania obiektu od poprzedniego dzierżawcy. Od tamtej chwilą leśnicy zdążyli zmienić oblicze Wilczego Szańca uczytelniając elementy architektoniczne i zabezpieczając je. Odświeżając hotel i restaurację, a przede wszystkim stopniowo wzbogacając ofertę turystyczną. Już w tym roku udało nam się stworzyć ekspozycję historyczną, otworzyć I etap Wielkiego Szlaku Leśnego tzw. Wilczy Szlak oraz zorganizować plener rzeźbiarski, którego efekty w postaci drewnianych rzeźb zasiliły obiekt.

    Obecnie trwają pracę nad spójną koncepcją architektoniczną całego obiektu. Planujemy jego unowocześnienie i rozbudowę zarówno części muzealnej jak i infrastruktury turystycznej. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał obiektu wykorzystując wszystkie dostępne techniki prezentacji. Celem do realizacji w najbliższym okresie jest podniesienie atrakcyjności obiektu wzmacniając przekaz historyczny oraz wzbogacając go o nowe eksponaty i wystawy. Działania te pozwolą w pełni zapoznać się z historią tego obiektu oraz przeżyć przez odwiedzających nas turystów wielu emocji. 

    Serdecznie zapraszamy do Wilczego Szańca i otaczających go lasów, gdzie historia przeplata się z przyrodą.