Lista aktualności Lista aktualności

Las Przyjaźni - Wilczy Szaniec 2023

Las Pamięci Jana Pawła II, Łączą nas Drzewa

W sobotnie przedpołudnie do OEH-P "Wilczy Szaniec" Nadleśnictwa Srokowo przybyło dokładnie 463uczniów lokalnych szkół, wolontariuszy, mieszkańców regionu oraz gości z Litwy 🇱🇹, Czech 🇨🇿oraz Ukrainy 🇺🇦.

Ta piękna inicjatywa, stała się już tradycją łączącą ludzi w obliczu tak smutnych i tragicznych wydarzeń naszego życia. To inicjatywa, która pomimo różnic wiekowych, językowych i kulturowych, pozwoli zrozumieć, jak ważny jest pokój, wolność i szacunek dla drugiego człowieka i jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa przyroda. Posadzone drzewa przetrwają długie lata. Wyrośnie z nich piękny, gęsty las i to właśnie on ma być symbolem długotrwałej przyjaźni pomiędzy narodami.

Lasy Pamięci Jana Pawła II to z kolei inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa” - jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi.

Podczas dzisiejszej akcji posadzono 5 tys. dębów 🌳oraz 3 symboliczne świerki 🌲🌲🌲, które urosły z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka w 2017 roku w Watykanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, za wspaniałą atmosferę, za wielkie zaangażowanie w akcję. Widzimy się za rok w jeszcze większym składzie 👍