Lista aktualności Lista aktualności

Las Przyjaźni

9 kwietnia 2022 roku z inicjatywy Nadleśnictwa Srokowo oraz Centrum Wolontariatu w Kętrzynie na terenie OEH-P "Wilczy Szaniec" Nadleśnictwa Srokowo odbędzie się akcja "Las Przyjaźni" pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji. Uczestnikami tegorocznego wydarzenia będzie również młodzież z Ukrainy, Litwy, Czech I Polski.
Akcja odbędzie się w miejscu szczególnym, które odegrało olbrzymią rolę w historii Świata, gdzie podejmowano zbrodnicze decyzje.
Dzisiaj nie możemy pozwolić na to, aby tragiczna historia świata się powtórzyła i to właśnie w Gierłoży, poprzez swój udział, każdy może wyrazić swój sprzeciw wobec tego co dzieję się w Ukrainie. Posadzone drzewa, przetrwają długie lata i będą świadkami walki o wolność i niepodległość wszystkich ludzi.
To piękna inicjatywa, łącząca pokolenia i różne narody, a hasła WOLNOŚĆ I POKÓJ, szczególnie dzisiaj maja ogromny wydźwięk i są dla wszystkich zrozumiałe, pomimo różnic językowych.
Planowane sadzenie odbędzie się ok godz.10 w Gierłoży. Na zakończenie dla chętnych odbędzie się ognisko oraz zwiedzanie obiektu.