Lista aktualności Lista aktualności

IX WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

Najznakomitszy produkt - drewno

Od najbliższego poniedziałku do soboty w Ośrodku Edukacji Historyczno –Przyrodniczej Wilczy Szaniec w Gierłoży już po raz dziewiąty odbywać się będą warsztaty rzeźbiarskie.  W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział 9 artystów z Polski i zagranicy, którzy za pomocą pił, dłut i innych narzędzi ukażą inne zastosowanie drewna, będącego przecież surowcem odnawialnym.

„Najznakomitszy produkt – drewno, który, w odróżnieniu od wielu innych darów natury, jest surowcem w pełni odnawialnym, a jego produkcja, jeśli zachowuje zasady prawidłowej gospodarki leśnej, nie jest uciążliwa dla środowiska. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą  znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna.”

Artyści będą tworzyć różne postacie, zwierzęta oraz meble użytkowe. W ciągu tych kilku dni będzie można podglądać pracę rzeźbiarzy z bliska. Warsztaty zakończone zostaną w sobotę o godzinie 15:00 pokazem „szybkiego rzeźbienia” ( speed carvingu), gdzie w ciągu zaledwie 1 godziny artyści wyczarują z pnia wymyślone na poczekaniu dzieła.

 Zapraszamy Państwa do odwiedzenia w tych dniach Wilczego Szańca co umożliwi obserwację procesu tworzenia nowych rzeźb.